Jak działają urządzenia do cięcia plazmą?
Szukasz najlepszej technologii wykorzystywanej do cięcia materiałów? Szczególnie wartą uwagi propozycją jest obróbka plazmowa. Urządzenia do cięcia plazmą wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu i cieszą się naprawdę dobrą opinią. Jak właściwie wygląda proces cięcia plazmowego i dlaczego warto zdecydować się akurat na takie rozwiązanie? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w artykule.
Co musisz wiedzieć o przecinarkach plazmowych?
Zastanawiasz się, na czym właściwie polega cięcie plazmą? Jedyne, czego potrzebujesz do takiej obróbki to przecinarka plazmowa. Odpowiada ona za stopienie obrabianego materiału, który następnie jest wydmuchiwany sprężonym powietrzem. Plazma z przecinarki wydostaje się przez dyszę urządzenia.
Łuk plazmowy wypychany przez strumień gazu po dużym ciśnieniem jest w stanie przetopić najtrwalsze materiały. Ze szczeliny w powierzchni, która powstała pod wpływem wysokiej temperatury plazmy usuwa się stopiony materiał.
Sama obsługa urządzeń do cięcia plazmą jest dość prosta i nie wymaga wiele wysiłku. Główna część obróbki wykonywana jest automatycznie. Mimo wszystko posługując się takim sprzętem, trzeba zadbać o podstawowe zasady bezpieczeństwa. W tym celu zabezpiecz się przed oparzeniami oraz zasłoń twarz przed promieniowaniem UV.
Potrzebujesz wysokiej jakości urządzeń do spawania lub cięcia plazmą? Koniecznie zapoznaj się z kompleksową ofertą firmy NORTECH, dzięki której nie tylko zaopatrzysz się w niezbędny sprzęt, ale również dokonasz serwisu oraz regeneracji zużytych maszyn do obróbki.
Największe zalety cięcia plazmą
Przecinarki plazmowe to niezbędne urządzenia w wielu zakładach produkcyjnych i nie tylko. Cięcie plazmą to przede wszystkim obróbka na najwyższym poziomie. Dzięki niej jesteś w stanie dokonać precyzyjnych cięć metalu, stali nierdzewnej oraz aluminium.
Cięcie plazmowe jest przy tym niezwykle szybkie oraz skuteczne. Inwestując w urządzenia do cięcia plazmą Hypertherm z pewnością zwiększysz wydajność swojego przedsiębiorstwa, co wpłynie nie tylko na jego rozwój, ale również korzyści finansowe.
Sam koszt przecinarek plazmowych to stosunkowo niewielki wydatek, a eksploatacja urządzenia jest naprawdę tania. Jedyne elementy przecinarek plazmowych, które ulegają zużyciu to dysza oraz elektroda. Na żywotność sprzętu wpłynie również jego regularna konserwacja.
Proces cięcia plazmowego jest niezwykle precyzyjny, przez co straty materiałowe są naprawdę niewielkie. Ogromna dokładność przecinarek pozwala na cięcie zarówno w poziomie, jak i pionie według ściśle ustalonych wytycznych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana