Jak wyregulować podpory rolkowe?
Podpory rolkowe to praktyczne akcesoria, które wyróżniają się uniwersalnością zastosowania. Po tego typu elementy szczególnie chętnie sięgają pracownicy warsztatów stolarskich oraz zakładów produkcyjnych, w których wykonuje się proces obróbki metalu i innych materiałów. Na funkcjonalność omawianych stojaków w znacznym stopniu wpływa możliwość regulacji ich wysokości. Już dziś poznaj więcej informacji na ten temat.
Podpory rolkowe – co to takiego?
Podporami rolkowymi najczęściej nazywa się specjalne przedmioty wykorzystywane w trakcie przetwarzania oraz obróbki rozmaitych elementów. W skład ich wyposażenia wchodzą łożyskowane rolki napędowe oraz umieszczone po bokach stabilne zakładki minimalizujące ryzyko przypadkowego zsunięcia się obrabianego tworzywa z rolki. Odpowiednio dobrane podpory rolkowe wykorzystuje się powszechnie w trakcie obróbki rur i metalowych profili. Okazują się one niezastąpione również wtedy, gdy pojawia się potrzeba użycia ciężkiej piły albo przecinarki taśmowej. Solidne stojaki niwelują bowiem konieczność trzymania przez operatora wspomnianego sprzętu w dłoniach. Podpory do rolek przenośnikowych i napędowych w wielu przypadkach stanowią także doskonałą alternatywę dla wózków widłowych i innych urządzeń transportowych. Pozwalają one bowiem na swobodne przenoszenie różnych przedmiotów z miejsca na miejsce.
Parametry techniczne stojaków rolkowych
Głównym wyróżnikiem stojaków rolkowych jest stabilna, metalowa konstrukcja rurowa. Do produkcji tego typu akcesoriów używa się zazwyczaj stali nierdzewnej, węglowej albo kwasoodpornej. Podpory rolkowe wyróżniają się prostotą obsługi, która przekłada się także na wygodę ich użytkowania. Modele oferowane przez takie firmy, jak producent rolek transportowych Mewaa, można dowolnie ustawiać w różnych położeniach w taki sposób, aby dopasować je do elementów o różnej wielkości. Szerokość robocza standardowych modeli wynosi 320 mm. Za jedną z ich najważniejszych zalet uważa się także duży zakres regulacji wysokości. Do ustawienia odpowiedniej wielkości zazwyczaj używa się specjalnej śruby zamontowanej z boku stojaka. Możliwość regulowania omawianego parametru sprawia, że stojaki świetnie sprawdzają się jako produkty służące do podtrzymywania urządzeń o rozmaitych gabarytach i masie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana